0.1 Životopis

2. února 2008 v 21:00 |  Naruto Uzumaki

Naruto Uzumaki


Jak určitě každý ví, tak Naruto Uzumaki je hlavním hrdinou seriálu Naruto. O Narutově narození či původu se ví velmi málo. Na začátku je uvedeno, že na vesnici schovanou v listí (Konoha) útočil Devítiocasý liščí démon (devíti ocasá liška) - Kyuubi no Youko
, kterého porazil Čtvrtý Hokage tak, že démona zapečetil do zrovna narozeného Naruta použitím techniky Fuuin Jutsu : Shiki Fuujin. Při tom musel obětovat svůj život.
Naruto ve svém dětství o přítomnosti démona ve svém těle vůbec nevěděl. Nikdy nepoznal teplo rodinného krbu, neměl žádné přátele a už od narození byl hrozně sám. Lidé z Listové vesnice ho právě kvůli Kyuubimu nesnášeli. Čtvrtý Hokage chtěl, aby se k němu lidé chovali jako k hrdinovi a vážili si ho. To se ale nenaplnilo. Vesničané se mu vyhýbali a děti si ho nevšímaly...
Naštěstí se Naruta ujal jeho učitel z Ninja akademie, Chuunin Umino Iruka. I přes to, že Irukovi vlastní rodiče zahynuli ve spárech devítiocasé lišky, tak Iruka neobviňuje Naruta za jejich smrt. Místo toho ho Iruka přijal skoro jako svého syna. Iruka se stal prvním člověkem, který v Naruta uvěřil. Naruto bere Iruku jako náhradu své rodiny. Po složení Geninské zkoušky je Naruto přiřazen do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. Do tohoto týmu patří také Narutova oblíbenkyně Sakura Haruno a jeho rival Sasuke Uchiha z Uchiha klanu.
Narutova osobnost je opravdu zajímavá. Je velice lehkovážný a občas nemilosrdný vtipálek. Rozhodl se, že chce, aby ho celá vesnice znala. Proto je Naruto nazýván číslem jedna jako nejhlasitější ninja v Listové vesnici. Naruto je velice ambiciózní (ačkoli občas arogantní), není ale moc chytrý, měl nejhorší známky v závěrečné zkoušce na Ninja akademii. Jeho pokoj je plný misek od Ramenu (Rámenu = instantní nudle). Žije svým snem, že se stane největším ninjou všech dob. To prohlašuje skoro neustále a nazývá to jako "svou cestu ninji". Nejlepší ninja ve vesnici ukryté v listí je Hokage, a proto Naruto sní o tom, že tohoto titulu jednou dosáhne. Spíš je tedy přesvědčen, že ho dosáhne...
Naruto je energický a sebevědomý ninja kariérista, ale i tak má v podstatě dobrou povahu. Jeho skutečnou silou je jeho silná vůle. Naruto jedná téměř vždy podle svých pocitů, je velmi odhodlaný a má své hodnoty, kterých si váží bez ohledu na cokoliv. Vždy se snaží být šťastný a veselý tak, jak je to jen možné. Ačkoli je tvrdohlavý a vznětlivý, tak jeho odhodlanost a touha pro zlepšení svých schopností velmi ovlivňuje lidi v jeho okolí.
Jednou Naruto pomohl s tréninkem vnuka Třetího Hokage, Konohamaru. Naučil ho, že cesta k úspěchu vede pouze přes tvrdou práci. Řekl mu, že cesta k titulu Hokage, je vedena pílí a spoustou slz. - Samozřejmě mu také řekl, že jestli se chce stát Hokagem, musí ho porazit v souboji. Od té doby se Konohamaru rozhodl, že ho Naruto už nebude trénovat, nýbrž bude jeho soupeř. Ale mezitím co ho Naruto ještě "trénoval" naučil ho jeho Harem justsu (Háremové džucu) : sexi jutsu, které si sám vymyslel. Dostal jím Hokage listové vesnice - dědečka Konohamaru a Jounina Ebisiho, který měl původně na Konahamara dohlížet.
- PROMĚNA -

Narutovy hlavní záliby jsou zalévání rostlin, dělání si vtípků z ostatních, kanadské žerty, jídlo a mluvení, spaní, atletika a sporty, ale ze všeho nejvíc ho baví trénovat jutsu a poutat pozornost. Má velký smysl pro humor. Jeho osobnost a charakter jsou asi největší pomůcka pro to, aby se stal Hokagem.
Naruto je chytrý vtipálek, který překoná své oponenty pomocí své extra silné vůle a občas také pomocí štěstí. Jediná výhoda k jeho jinak průměrným Taijutsu a Ninjutsu je obrovská síla démona Kyuubiho, který mu dodává velké množství červené Chakry. Ta způsobí, že se Naruto velmi rychle léčí a v bojích je pak téměř nezastavitelný. Naruto se během příběhu učí nové a čím dál skvělejší techniky. Kyuubiho obrovská síla nemá jen výhody. Na počátku není Naruto schopen dobře ovládat svou Chakru a už vůbec ne Kyuubiho. Postupně se to teprve učí. Například v dramatické bitvě proti Sasukemu Naruto využije hodně síly Kyuubiho, a proto pak začne jeho vlastní tělo slábnout až omdlí.
Hlavně během Chuuninské zkoušky si Naruto utvoří různé názory na ostatní lidi. Začne se více kamarádit s ostatními Geniny a také se začne více zajímat o tým Maito Gaie a o Gaaru.
zdroj: http://allanime.blog.cz/0705/naruto-postavy-naruto-uzumaki
a
http://supeerblogg.blog.cz/0707/naruto-postavy
a
http://nayanime.blog.cz/0703/postavy-naruto-uzumaki

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peetrs Peetrs | 3. února 2008 v 12:48 | Reagovat

Prostě supr serioš... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.